بيشتر
یکشنبه 25 مهر 1400  
1392/9/25 دوشنبه             به نام خدا
   بسنج اي پسر قدر دانش که دانش                        گرامي بود نزد يزدان دانش
        ازيرا بد و خوب کردار مردم                                       نسنجد خدا جز به ميزان دانش
 
   مرکز آموزش علمي- کاربردي سازمان ملي استاندارد ايران در نظر دارد که سال تحصيلي جديد با اتکا به برنامه هاي آموزشي، علمي و فرهنگي نويد بخش فصلي پربار و پرنشاط براي باروري هر چه بيشتر قابليتهاي شما عزيزان باشد. در اين راستا هماهنگي و همکاري همه مجموعه ها با انجمن هاي دانشجويي ضروري است که جز با همت و اراده ي شما عزيزان ميسر نخواهد شد. در اين راستا اميد است نه تنها به شيوه هاي مرسوم بزرگان که در ساليان اخير در سيستم علمي و فرهنگي زمينه ساز موفقيت ها و پيشرفت هاي علمي و فرهنگي بوده است عمل شود بلکه روشهاي نوين در راهکارهاي مدرن تعليم و تربيت نيز بکار برده شود.
     آنچه ما و شما را در تحقق اين امر ياري خواهد کرد همفکري، همدلي و کوشش در جهت درک معناي وسيع واژه ي ((علمي و فرهنگي)) و همچنين شناخت حيطه ي علمي و کاربردي اين دو مقوله اساسي است. اين امر ما را به حضور فعال و موثر و جهت گيري هاي مناسب در مواقع ضروري ياري مي کند و در نتيجه جامعه ي ما را تحت و الشعاع قرار داده و ما را به مسير راستين هدايت خواهد کرد. طبيعتاً آنچه به ارتقاء سطح تفکر و در نتيجه جهان بيني انسان در طول تاريخ کمک مي کند دستيابي به شناخت است. شناختي که گاه مستلزم بررسي دقيق داده ها و يافته هاي پيشينيان است و گاه نيازمند اراده ي جمعي و عملي در تحقيق و تفحص به شيوه ي متفاوت و جديد و دستيابي به آمار و يافته هاي به روز است. مديريت، اساتيد و مسولان اين مرکزدر نظر دارند که با تلاشي بي وقفه و شبانه روزي، شما عزيزان را در اين مسير ياري داده و راه را براي شما هموارتر سازند.
چشم انداز امور فرهنگي و دانشجويي:
    آنچه کماکان در دنياي مدرن، علي رغم پيشرفت روزافزون تکنولوژي ملل مختلف را از لحاظ رتبه ي جهاني متمايز مي کند مسئله ي فرهنگ و چگونگي حفظ و گسترش آن است. فرهنگ واژه ي جامع است که در برگيرنده ي حوزه هاي مختلفي مي باشد که بالاجماع هويت و شخصيت يک جامعه را تعريف مي کند. ايران با پشتوانه ي استوار تاريخي و فرهنگي اش همواره پرچمدار امور و اصول پايه هاي علوم فرهنگي است. اداب ارزشمندي چون بزرگداشت علماي دين،معرفت، فلاسفه، شعرا و پيروي از انبياء ،نياکان و حفظ و تکريم اديان آسماني بويژه دين مبين اسلام و قدر داني از شهدا و جانبازان وطن و احترام و همدلي با ايثارگران و هزاران اصل بنيادي ديگر همواره در ميان ايرانيان رايج بوده است و ما نيز در اين راه قصد داريم که اين باورها و آداب را به درستي اجرا نموده و آنها را به نسل آينده منتقل کنيم.
   در همين راستا واحد امور فرهنگي و دانشجويي مرکز علمي-کاربردي سازمان ملي استاندارد ايران در نظر دارد با آغاز سال تحصيلي جديد به کمک و ياري شما دانشجويان عزيز در جهت انجام فعاليت هاي فرهنگي اجتماعي و سياست گذاري هاي فرهنگي به اقداماتي بپردازد که به آنها اشاره خواهيم نمود:
·        ايجاد تشکل ها، نهادها و کانون و بسيج دانشجويي
·        برگزاري مراسم ديني و معنوي و بزرگداشت ائمه
·        ايجاد شوراهاي انضباطي
·        راه اندازي کارگاه هاي آموزشي و ارائه ي خدمات روانشناختي شامل( برگزاري جلسات مشاوره، اجراي آزمون، تشکيل پرونده ي سلامت، سمينارهاي بهداشت روان، مقابله با استرس و ازدواج موفق و ...)
·        راه اندازي اردوهاي تفريحي، ورزشي و آموزشي
·        تشکيل انجمن هاي ادبي جهت برگزاري مناسبت ها و بزرگداشت بزرگان ادبيات ايران.
·        تشکيل انجمن هاي دانشجويي جهت شکل گيري کرسي آزاد انديشي، تحليل مسائل روز و ...
·        ايجاد نشريه ي مستقل در مرکز و چاپ مقالات علمي و ادبي دانشجويان.
    عملي نمودن تمامي موارد ذکر شده با ياري و همگامي شما عزيزان ميسر خواهد شد و اميد بر آن داريم که در حفظ و اشاعه ي فرهنگ غني مان ثابت قدم و استوار بوده و راه را براي فرزندانمان هموار سازيم.


1392/9/25 دوشنبه
(( مراسم جشن آغاز سال تحصيلي و گراميداشت هفته دفاع مقدس در مرکز آموزش علمي-کاربردي سازمان ملي استاندارد))
 
   روز يکشنبه مورخ 7/07/1392 مراسم جشني به مناسبت آغاز سال تحصيلي 92-93 وگراميداشت هفته دفاع مقدس در مرکز آموزش علمي- کاربردي سازمان ملي استاندارد برگزار گرديد. اين مراسم با حضور مسئولين سازمان ملي استاندارد و پژوهشگاه استاندارد، سرپرست دانشگاه جامع علمي- کاربردي استان البرز، اساتيد و دانشجويان و کارکنان برگزار شد. در آغاز سرپرست محترم مرکز علمي-کاربردي سازمان ملي استاندارد جناب آقاي مهندس فصيح ضمن عرض خير مقدم به مهمانان به ايراد سخنراني پرداخته و پيام تبريک رئيس محترم سازمان جناب آقاي مهندس برزگري را قرائت نمودند و سپس به ارائه گزارشي از نحوه عملکرد و برنامه هاي اين مرکز پرداختند. سپس جناب آقاي دکتر حسيني سرپرست محترم دانشگاه جامع علمي-کاربردي به ايراد سخنراني پرداخته که در بخشي از سخنانشان به توسعه و اشاعه نظريات علمي در قالب دين اشاره فرمودند، وي در خاتمه ياد و خاطر شهداي هشت سال دفاع مقدس را گرامي داشتند.
   در اين مراسم با اهدا لوح تقدير به دانشجويان ممتاز در تمامي رشته ها از آنها تجليل به عمل آمد. همچنين سرکار خانم الهه قمشه اي با ايراد سخنراني در خصوص اخلاق و عرفان و همچنين با قرائت غزلي از مولانا مجلس را مزين فرمودند.
مراسم سوگواري امام حسين
سه شنبه مورخ 21/08/92مراسم عزاداري اباعبدالله الحسين (ع) در سازمان ملي استاندارد ايران برگزار شد طي مراسمي ، مسئولان و کارکنان و جمعي از اساتيد و دانشجويان سازمان ملي استاندارد ايران همراه با عزاداران حسيني در قالب دسته جات عزاداري و سينه زني ،درمحوطه سازمان در حماسه قيام امام حسين ( ع ) را گرامي داشتند. در ادامه مراسم، مداحان اهل بيت ،با خواندن اشعار حسيني، فضاي اين محفل عاشورايي را عطر آگين کردند.اين مراسم با اقامه نماز جماعت خاتمه يافت.
<>
شيدسچپج
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930